تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷.::. ساعت : ۷:۰۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

ناتوانی و یک بام و دو هوا استاندار، سیستان و بلوچستان را به بن بست کشانده است!

download

نتایج انتخابات متعدد استان سیستان و بلوچستان با درصدی بالا اثبات کرده است این استان گرایش به اصلاح طلبان دارد.

اینکه استاندار منتصب به حزبی اصلاح طلب باشد و منش و انتصابات و خط مشی اصولگرا را داشته باشد همان راهنما به چپ زدن و پیچیدن به راست است.

از دیدگاه سیاسی و شخصیتی این دوگانگی یک ضد ارزش بشمار می آید اما بدتر از آن عملکرد غیر قابل دفاع استاندار می باشد که استان را به بن بست کشانده است.

ضعف مدیریت فعلی استان چنان مشهود است که پرداختن به آن تکرار مکرارت و توضیح واضحات است. سردرگمی و بی برنامگی و عدم ثبات در تصمیات در کلیه امور استاندار مشهود و واضح است.

انتصابات سرپرست و عزل زودهنگام و انتصاب سرپرستی دیگر، تکرار اشتباه در حلقه سرگردانی و بی برنامگی است.
در حوزه خدمات رسانی تیمی کُند و ناتوان در حل معضلات و مشکلات هر روز معضلی را برای مردم آشکار می کند.

صفهای طولانی بنزین و کپسول گاز و … که با تاخیر ماهیانه در رفع آن گاه و بیگاه مشکل می آفریند.

این موارد حداقل انتظاراتی است که میتوان از نماینده دولت در استان داشت و این انتظارات بر اساس توانمندیها چنان فروکش کرده است که سراغ گرفتن از پیشرفت طرحهای عمرانی بزرگ از خاطر مردم و رسانه و مطالبه گرهای دیروز و نظاره گرهای امروز رفته است.

طرحهایی همچون گاز رسانی به سیستان و خط راه آهن چابهار میلک و اجرای بزرگراه های استان و توسعه بنادر چابهار و توسعه سواحل مکران و استفاده از انرژیهای نو سیستان و تامین آب از دریای عمان و آبیاری مزارع دشت سیستان و کارخانه لاستیک سازی سیستان و کارخانه کاشی سازی سیستان و … که اکثر موارد با قوت و قدرت استارت خورد و امروز در روزمره گی و عدم پیگیری استاندار گرفتار آمده و امیدی به پیشرفت آن نیست.

دو عامل ضعف مدیریت استاندار و بکارگیری افراد مخالف مشی دولت منجر به آفتی در استان شده است که نه تنها توان حفظ شرایط موجود را ندارد بلکه هر روز ادامه این شرایط، استان را سالها به عقب میبرد.

چه بسا ادامه همان روند رو به رشدی که استان در دوره اول ریاست جمهوری روحانی داشت ادامه میداد امروز شاهد شرایطی متفاوت بودیم.

بقول صائب تبریزی:
پای در گل ماندگان را قوت رفتار نیست
یاد دریا می‌کند سیلاب و از خود می‌رود

منبع/نی زار

دیدگاه خود را به ما بگویید.