تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ اسفند ۹۷.::. ساعت : ۵:۳۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

((حوزه سیاسی و اجتماعی و فرهنگی استان سیستان وبلوچستان به کما رفته است))

images

به گزارش اخبار استان ::
آقای علی زینی وند طی حکمی از سوی وزیر کشور بعنوان معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان منصوب و فعالیت خود را با حضور در همایش فرمانداران و بخشداران در روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۱۲/۲۲ رسما آغاز خواهد کرد.
استان سیستان و بلوچستان با مردمانی مرزدار مومن،صبور‌ و‌ متدین بعنوان یک استان مهم و استراتژیک، دومین استان پهناور کشور ،دهمین استان از نظر جمعیت و دارای طولانی ترین مرزهای مشترک جغرافیایی آبی و خاکی در کشوراست که با همه قدمت و تاریخ سرافراز خود از هامون تا مکران و استعدادهای بالقوه معدنی و کشاورزی و تجارت وترانریت و بازرگانی و منابع انسانی،براساس شاخصهای آماری،تفاوت های آشکار با دیگر مناطق کشور دارد.
با اذعان به همه خدمات شایان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران،هنوز برخی از ساکنان استان حتی از آب شرب غیربهداشتی محروم و‌سکونتگاهها و بهداشت و رفاه ومعیشت آنان زیبنده کارنامه چهل ساله انقلاب شکوهمند اسلامی نیست ومعلوم نیست ۴۰سال بعدمردم این استان در شمال وجنوب شاهد شنیدن صوت قطار وروشن شدن مشعل گاز در خانه ها و بهره مند ازجاده ها ی نسبتا امن و……….باشند یاخیر؟؟!!!!
برای رسیدن به این نقطه،۳۵ سال از ۴۰ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی،، سکان مدیریت کلان استان در اختیار مدیران غیر بومی بوده است تا به زعم سیاست سیاستمداران کشور که البته مورد تایید نیز می باشد با کاهش تنش های قومی و مذهبی و سیاسی وحفظ وحدت ،توسعه سیاسی و اجتماعی فرهنگی و اقتصادی استان شتاب بیشتری گیرد لیکن در عمل و قیاس موارد مشابه چنین اتفاقی در این استان حادث نشده است..
جناب آقای زینی وند:
قطعا انتصاب شما به عنوان معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان از سوی وزیر کشور برای مردم استان پدیده نو و دهان پرکن نیست .آنچه ما را امیدوار و خشنود میکند قبول مسئولیت از طرف شخص شماست که باعلم به این فرمایش امیرالمومنین علی(ع) که میفرمایند:((قبول مسئولیت با عدم لیاقت خیانت است)) این منصب را تقبل فرمودید.
لذا مهم ذات مدیریتی و اشراف و تسلط و شجاعت ولیاقت شما خواهد بود که چنین مهمی را پذیرفته اید.
متاسفانه پس از تقسیم معاونت سیاسی ، اجتماعی و امنیتی ، انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان به دو معاونت: ((معاونت سیاسی و اجتماعی)) و ((امنیتی و انتظامی))،هر آنچه که حوزه امنیتی و انتظامی در استان سیستان و بلوچستان خوش درخشیده است، حوزه معاونت سیاسی و اجتماعی و فرهنگی،منفعل،بی تحرک و به کما رفته است.
معاون سیاسی و اجتماعی بعنوان قائم مقام استاندار باید خودش را باور داشته باشد وبپذیرد که نقش او در میدان کمرنگ تر از استاندار نباشد.
اکنون شما وارث حوزه ای مهم،حساس و کلیدی شده اید که نه تنها آنرا می بایست درمان و از کما خارج کنید بلکه بتدریج به زندگی ‌نباتی آن پایان دهید.
برای تحقق این مهم و مدیریت ماندگار انتظار داریم :::
با اتکاء به وظایف ذاتی و قانونی وهماهنگی کامل با جناب موهبتی استاندار جوان وبا انگیزه استان و بهره گیری از ظرفیتهای ملی و محلی و تجربیات موفق گذشته خود در جهت کاهش وبهبود وضعیت نامتعارف و نابرابر اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی سیستان وبلوچستان با صلابت و شجاعت و درایت خیز بردارید.
محمد گمرکی زاده
کارشناس ارشدکشوری ،مدنی وسیاسی
وکارشناس ارشد حقوق خصوصی

دیدگاه خود را به ما بگویید.