تاریخ انتشار :شنبه ۷ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۳:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

تملق و چاپلوسی ، موجبات توهم جایگاه

امیرکبیرخودخوانده

اسطوره سازی ، بزرگنمایی ، ذوب در فرد شدن و مطلق بینی یک فرد در جامعه استبداد زده زمینه ظهور افرادی میشود که آلوده در توهم ، خود را یگانه بازیگر میدان‌هستی میبینند.

تملق ، تایید ، تمکین بی قید و شرط و مهمتر از همه تعطیل کردن تعقل در مقابل فرمایشات و دستورات شرایطی را ایجاد میکند که کمترین ها را در فرد به بیشترین ها جلوه میکند و بزرگترین ضربه را به خود و جامعه میزند. این نوع فعل و انفعال بین فرد و اطرافیان منجر به توهم بیشتر میشود و اطرافیان برای توجیه خود و شاید دیگران راهی جز موارد عادی را بعنوان یک عملکرد فوق العاده و ماورای توان انس و جن!!!! جلوه دهند ندارند.

دیر زمانی نیست که دیگر صحبت ها اطرافیان نماینده متوهم سیستان تعجبی برایم نداشته چرا که وقتی هدف چرب زبانی باشد جای برای تعقل و صحبت منطقی باقی نمی گذارد و دوستی چرب زبانان به مانند دوستی خاله خرسه راه به جایی نخواهد برد.

متنی در فضای مجازی توسط نزدیکان ایشان منتشر گردید که نیاز به پرداختن و توضیح به چند مطلب را لازم دانسته .

  • اگر چشم به اطرافمان باز کنیم جوانان و میان سالانی را میبینیم که در عرصه علم ضمن تحصیلات آکادمیک در دانشگاههای معتبر دنیا با کوله باری از دانش و مقالات بدور از تکبر و غرور در گمنامی بسر میبرند و چه بسا اگر دست تقدیر در اختیار انسان بود برای توجیه منم منم ها ، ریشه پیشرفت همه این جوانان خشکانده میشد.

شاید در روزگاری دور تحصیلات آکسفورد افتخاری بوده که نصیب افرادی خاص شده اما امروزه این تحصیلات گسترده شده و خاص یک فرد نیست.

  • دوست عزیز ، امیرکبیر خودخوانده بی شک برای گرفتن مدرک زحمت کشیده اند ولی تنها دکتر ایران زمین ایشان نمی باشند و لازم به ذکر می باشد که جهت اطلاع شما ، آقای امیرکبیرخودخوانده اگر دست رد به سینه ملکه انگلیس و جامعه علمی دانشگاه آکسفورد  زده است به بابت این بوده که ایشان بورسیه یکی از سازمان های قبل از انقلاب بوده اند و باید برمی گشتند ، حال به اینکه آن سازمان چه بوده نمی پردازیم و بر عهده کنجکاوی مخاطبین میگذارم
  • دوست عزیز ، امیرکبیرخودخوانده سیستان در ده سال اخیر چند مقاله و در چه ژورنال هایی به چاپ رسانده اند که اینگونه از رتبه علمی ایشان بالا و پایین می روید؟این تعداد مقالات برای فردی که عضو هیئت علمی یک دانشگاه معتبر باشد مقایسه کنید بی شک به نتایج قابل توجه و مهمی خواهید رسید

آقای امیرکبیر خودخوانده از چه سال تا چه سالی در دانشگاه آکسفورد بوده اند و چند سال دوره فوق لیسانس و دکترای ایشان طول کشیده است؟

  • عرق سیستانی بودن و خدمت به مردم توسط امیرکبیر خودخوانده گویا صرفا در زمان انتخابات روشن می گردد و لاغیر ، چرا که قبلا از ایشان در همین رسانه دعوت نموده ایم تا به چالش اینکه فرزندشان کجاست بپردازند؟اینکه فرزندانشان چند ساله و در کجا مدرک دکترا گرفته اند و در کجا و براساس کدام آزمون و یا رابطه یا ضابطه استخدام گردیده اند؟فرزندان امیرکبیر خودخوانده در کدام شهر مشغول به خدمت می باشند؟آدرس خانه امیرکبیرخودخوانده و فرزندانش در ده سال گذشته کجا منطقه سیستان بوده است؟
  • صداقت چیز بدی نمی باشد واقعا اگر امیرکبیرخودخوانده معتقد می باشد که “خدا می داند پدر چه کسی را بیامرزد ” پس چرا تا اتفاقی توسط دولت در منطقه سیستان می افتد سریعا با یک نامه به تاریخ گذشته میخواهند کل طرح را به نام خود بنماید؟شاید مردم صاف و ساده سیستان باور بنمایند ولی بی شک مدیران شهری به خوبی می دانند کسی که در یک کمیسیون مجلس به اندازه منشی کمیسیون جدی گرفته نمی شود و جایگاهی بعد از سه سال در کمیسیون آموزش ندارد نامه هایش برای دیگر وزارت خانه ها و کمیسیون های مجلس چیزی جز یک کاغذ باطله نمی تواند باشد که می تواند خلقی را که از سازکار مجلس و دولت آگاه نباشد فریب دهد.

 

نه حرف عقل بزن با کسی نه لاف جنون

که هر کجا خبری هست ادعایی نیست

 

ارادتمند شما

آریا نوری

مدیر مسئول سایت اصلاحات شرق

دیدگاه خود را به ما بگویید.