تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۷:۴۴ ق.ظ
فاقددیدگاه

نقطه پایان پروژه دسترسی به آب های ژرف

aria

وجود بیش از دو دهه خشکسالی در منطقه سیستان موجب برآن شد که مهاجرت بخش قابل توجهی از مردم سیستان به خارج استان صورت پذیرد و در این میان استارت و شروع طرح هایی برای حل این معضل توسط مدیران استانی و دولتمردان صورت پذیرفت.

از میان تمامی برنامه ها بعد از قریب به ۱۰ سال طرح نماینده اسبق سیستان جناب آقای دکتر مختاری مبنی بر اکتشاف و دسترسی به سفره های آب زیرزمینی توسط دولت تدبیر و امید و نماینده عالی دولت وقت جناب آقای مهندس هاشمی در منطقه سیستان استارت خوردتامین اعتبار اولیه و استارت شروع این طرح مهم صورت پذیرفت و در میانه راه به مانند همیشه نماینده سیستان به میدان آمده و هوادارن پرسروصدا ایشان با انتشار عکس ها ایشان در فضا مجازی تلاش به القا این مسئله در اذهان مردم داشته است که صفر تا صد این طرح از نماینده پر ادعا سیستان می باشد.

و با توجه بدین مسئله که این طرح در نظارت وزارت نیرو صورت گرفته است بی شک وزیر نیرو برای اجرای طرح ، نظرات رئیس کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس را جدی تر از عضو عادی کمیسیون آموزش مورد توجه قرار می دهد و از طرف دیگر اجرایی شدن حفر چاه برای دسترسی به آب های زیر زمینی در مجلس شورای اسلامی بیشتر مرتبط با رئیس کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی می باشد تا مرتبط با عضو عادی کمیسیون آموزش.

هرچند در این میان گویا نماینده پرسروصدا سیستان در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی توان کسب امتیاز افزایش سهمیه رشته پزشکی برای پذیرش دانش آموزان سیستان را نیز نداشته (طرحی که نمایندگان بلوچستان برای فرزندان و دانش آموزان منطقه بلوچستان کسب نموده اند)

با همه این تفاسیر متاسفانه طرح و پروژه دسترسی به آب های ژرف بعد چندین سال تلاش و میلیاردها تومان هزینه متاسفانه نتیجه ای در برنداشته ولی اصرار و تلاش های بیهوده به جهت ادامه دادن این پروژه و ایجاد هزینه بیشتر را میتوان چیزی جز اسراف بیت المال برای اجرا شدن طرح بی ثمر ندانست و این شائبه ایجاد می گردد که تلاش برای خاتمه ندادن این پروژه به جهت بهره برداری های انتخاباتی باشد و نیاز می باشد تا دستگاه های ذی صلاح و مرتبط به بررسی بیشتر و ارائه گزارشی به مردم شریف استان بنمایند.

آیا به واقع زمان آن نرسیده است تا در خصوص هزینه کرد این طرح گزارشی دقیق و جامع از طریق رسانه ها به سمع ونظر مردم شریف استان رسیده شود ؟ آیا نیاز بدان نیست تا نتیجه و خروجی این طرح مشخص گردد ؟ و آیا زمان آن نرسیده حال که این طرح خروجی نداشته اتمام این پروژه اعلام گردد یا نیاز به ادامه این پروژه تا زمان انتخابات مجلس وجود دارد؟

با آرزو آبادانی استان سیستان و بلوچستان

آریا نوری

فعال سیاسی اصلاح طلب

دیدگاه خود را به ما بگویید.